اطلاعاتی درباره سايت فیسبوک فارسی

 

 

وبسايت فیسبوک فارسی (به آدرس اینترنتی:  www.FaceFarsi.com) در ۱۵ بهمن ۱۳۸۸ (۴ فوریه ۲۰۱۰) به وجود آمد.

 

این وبسايت از شبکه های اجتماعی مجازی است که فقط افراد آشنا به زبان فارسی می‌‌توانند در آ‌ن ثبت نام نموده، دوستان قدیمی خود را در آن پیدا کرده یا دوستان جدیدی یافته، برای آنها پیغام ارسال نموده و یا مطلب، عکس، موسیقی، ویدئو و لینک به اشتراک بگذارند.

 

محیط فیسبوک فارسی در واقع مجلسی از دوستان و آشنایان یک کاربر به‌ شمار می‌آید. فیسبوک فارسی با ارائه امکان عضوگیری در تعداد بالا، به کاربران اجازه می‌دهد تا در هر لحظه دوستان جدیدی را به مجموعه خود اضافه کنند.

 

کاربران در فیسبوک فارسی دارای یک صفحه شخصی هستند. می‌توانند وبلاگ، نظر سنجی، صفحه تجاری و انجمن تاسیس کنند و یا در انجمن های دیگر عضو شوند. کاربران می‌توانند برای خود آلبوم عکس بسازند و دوستانشان را انتخاب کنند و به لیست دوستان خود اضافه کنند.

 

کاربران فیسبوک فارسی در رابطه با شما به چهار گروه طبقه‌بندی می‌شوند: دوستان، دوستان دوستان، غریبه‌ها و کاربرانی که احیاناً مسدود نموده‌اید.

 

فیسبوک فارسی نرم‌افزارها و ابزارهای جانبی گوناگونی دارد که کاربر می‌تواند با توجه به نیاز خود از آن‌ها استفاده کند.

  

بیش از ۹۰ درصد کاربران فیسبوک فارسی ایرانی‌ و بقیه از افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، پاکستان و سایر کشورهای جهان هستند.

 

سازنده فیسبوک فارسی یک مهندس ایرانی است که آن را در پانزدهم بهمن سال ۱۳۸۸ (چهارم فوریه سال ۲۰۱۰) راه اندازی کرد. این مهندس ایرانی وبسايت فیسبوک فارسی را از اتاق کوچک خود طراحی کرد و آن را به عنوان یک وب سایت اجتماعی برای افراد آشنا به زبان فارسی راه اندازی نمود و خیلی سریع مورد توجه قرار گرفت و در کوتاه مدت، بسیاری از سراسر ایران درآن نام نویسی کرده و از آن به عنوان راهی برای ارتباط با یکدیگر استفاده کردند.

 

 لازم به ذکر است که بيشتر مطالب و کليه تصاوير وبسايت فیسبوک فارسی ( پروفایل‌ها، وبلاگها، آلبوم‌ها و انجمن‌ها ) در جهت تطابق با قوانين کشور جمهوري اسلامي ايران و قانون جرائم رایانه‌ای توسط تيم مديريت فیسبوک فارسی کنترل می‌شود.

 

همچنین وب سایت فیسبوک فارسی در سایت www.samandehi.ir (ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی - وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به ثبت رسیده و مجوز فعالیت خود را از این وزارتخانه دریافت نموده است.